Uudised 2021/2022

Valga Põhikool tähistas 10. sünnipäeva

15:14 14. märts 2022

Täna tähistasime koolis nii emakeelepäeva kui kooli sünnipäeva. Meie loomisega on seotud erinevad kuupäevad ning keeruline oli välja selgitada, et milline on täpselt see meie päev. Käskkiri, mis sätestas kahe kooli ühendamise, allkirjastati 14. märtsil. Kuna 14. märtsil tähistatakse Eestis emakeelepäeva ning koolina väärtustame emakeelse hariduse pakkumist kodukohas, siis sobis see päev meile hästi.

Tähistamist alustasime täna teise tunni ajal, kui kogu koolipere kirjutas emakeelepäeva puhul raadioetteütlust. Direktor Hannely Luik-Stogov luges ette kümme lauset, millest esimene klass kirjutas kaasa vaid ühe lause, teine klass kaks lauset ja nii edasi kuni õpetajad kirjutasid kaasa kõik kümme lauset.

Koolipäeva lõpetas pidulik aktus, kus lauldi koos mõlemaid kooli laule - algklasside laulu "Õppiv, arenev ja loov" (autor Kristi Lee) ning vanema astme "Särab Valga Põhikool (Siiri Põldsaar). Lisaks esinesid lastekoor Kiired lauluga "Mina ise", juhendaja Reet Laanoja.

Täna jagati ka tunnustusi kooli sünnipäeva luule- ja laulukonkursi parimatele:

Algklassid

I koht – Mait-Madis Mõttus, 3.b.

II koht – Joosep Lõiv, 4.a.

III koht – Elis Roosik, 4.d.

Eripreemiad: Vanessa Kaldma, 3.a; Devin Altosaar, 4.b; Kätriin Sõber, 4.d.

Täname juhendajaid: Inna Kallas, Kairi Voode, Eve-Rita Peet, Ille Sõrmus, Birgit Punt.

5.-6. klass

I koht – Kerlin Maribel Kuus, 6.a.

II koht – Emilija Pulver, 6.d.

III koht – Birgit Kupits, 5.c.

Eripreemiad: Rico-Rander Kasuk, 5.c.

Täname juhendajaid: Tiina Fedotova, Pauliina Võõras.

7.-9. klass

I koht – Mirtel Üllim, 9.b.

II koht – Maria Tihhonova, 9.a.

III koht – Katri Trompe, 9.d.

Eripreemad: Kristel Verte, 9.b; Anna Kunavitš, 8.d; Rasmus Puusalu, 7.a.

Täname juhendajat: Ene Sõstar.

Õpetajad/lapsevanemad

Eripreemia õpetaja Maarika Tikk.

Tublid algklasside luuletajad käisid täna omaloomingulisi luuletusi ka noorematele ette lugemas. Kõiki luuletusi saab aga varsti näha kooli I ja II korruse näitustel.

Aktusele järgnes klassijuhataja tund koos sünnipäevakringli söömisega.

PALJU ÕNNE VALGA PÕHIKOOL, KOOLIPERE JA SÕBRAD!