Uudised 2021/2022

Valga Põhikool tähistas 10. sünnipäeva

15:14

Täna tähistasime koolis nii emakeelepäeva kui kooli sünnipäeva. Meie loomisega on seotud erinevad kuupäevad ning keeruline oli välja selgitada, et milline on täpselt see meie päev. Käskkiri, mis sätestas kahe kooli ühendamise, allkirjastati 14. märtsil. Kuna 14. märtsil tähistatakse Eestis emakeelepäeva ning koolina väärtustame emakeelse hariduse pakkumist kodukohas, siis sobis see päev meile hästi.

Valga Põhikoolis toimus virtuaalreaalsuse õpituba

11:42

3. märtsil toimus Valga Põhikoolis Valga valla koolide loodusainete õpetajatele ja muu huvilistele virtuaalreaalsuse (VR) õpituba. Meid külastas Futuclassi meeskond, kes tutvustas  järgmiseid teemasid:

Valga Põhikool on nädala lõpuni distantsõppel

19:27

Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga Valgamaal ja Valga vallas taotles Valga Põhikool koolipidaja teadmisel Tervisemetilt luba distantsõppele jäämiseks seoses õpetajate ja õpilaste suureneva haigestumise protsendiga.

Taotluse esitamine oli tingitud sellest, et kooli kiirtestimise ja PCR testimise statistika näitavad viiruse leviku kiiret tõusutendentsi ning kontaktõppel töötavate kolleegide suurenenud koormus ei võimalda enam haigestunud või isolatsioonis olevaid õpetajaid asendada.

Terviseamet, võttes aluseks taotluses nimetatud asjaolud, kooskõlastas kooli distantsõppele jäämise ajavahemikul 1.-4. veebruarini 2022.

Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogovi sõnul on distantsõppele üleminek kogu koolipere heaolu huvides. Sellise õppetöö korralduse eesmärk on pidurdada olemasolevate kollete levikut ning massilist nakatumist.

Koolitöö korralduslikku infot ja teavet toidupakkide tellimise kohta edastatakse õpilastele elektroonilise päeviku keskkonnas. Õppetöö toimub vastavalt tunniplaanile.

Maakondlikul tänuüritusel "Valgamaa tänab" tunnustati ka meie kooli õpilasi ja töötajaid

10:11

14. jaanuaril 2022 toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses tänuüritus „Valgamaa tänab“, kus tunnustati Valgamaal tegutsevaid inimesi, organisatsioone ja vabatahtlikke, kelle tegevus ja isiklik eeskuju on möödunud aastal mõjutanud kohalikku ja maakondlikku arengut ning kes on andnud olulise panuse kodanikuühiskonna aktiviseerumisele ja edendamisele.

Kooli KiVa kalender 2022

17:59

Sügisel toimunud KiVa palaktikonkursile esitatud töödest pani KiVa tiim kokku meie oma kooli KiVa kalendri.

KiVa kalendri esikaas: 4.d Birgit Alliksaar
Jaanuar: 4.b õpilane Teijo Saar ja 7.c õpilane Ariete Saar
Veebruar: 9.b õpilased Mirtel Üllim, Alina Tamp, Stiina Vaher, Liina-Mai Põldsepp
Märts: 5.a õpilased Lysandra Pullerits, Moonika Härma, Käthriin Emilia Kaskpeit
Aprill: 2.b õpilane Sten Leesik
Mai: 6.a õpilased ja klassijuhataja Ene Sõstar
Juuni: 2.b õpilane Romet Siimon
Juuli: 3.a õpilane Anete Kõrge
August: 2.c õpilane Marleen Tammeorg
September: 2.c õpilane Deliisa Kütt
Oktoober: 2.d õpilane Simona Kurrikoff
November: 3.b õpilane Berta Park
Detsember: 7.a õpilased Gudrun Balodis, Leviise Bogatšov, Bert Matteo Laas
KiVa kalendri tagakaas: Elina Bogdanova 2.c

Suur tänu kõikidele vahvatele autoritele. Tänu teile on meil oma kooli kalender :)
Vahvat vana aasta lõppu kogu kooliperele ja nautige lumerohket vaheaega!

Valga põhikooli KiVa tiim