Emakeelepäev Valga Põhikoolis

12:54 21. märts 2023

Teisipäeval, 14. märtsil oli emakeelepäev ja meie koolis tähistati seda juba 10. korda ülekoolilise raadioetteütluse kirjutamisega.
Etteütlus toimus 1. tunni alguses.
Meil on alati olnud igast lennust üks õpilane etteütlust kirjutamas direktori kabinetis.  Nii oli ka sel korral. Kuna sellel päeval sai meie kool 11-aastaseks, siis seekord said selle au osaliseks iga lennu 11. õpilane ja ka õpetaja.

Etteütluse laused olid järgmised:

Liisile sobivad roosad villased sokid.
Pärast sadu roomasid vihmaussid mullast välja.
Eit segas lõket ning lisas potti kartuleid, porgandeid ja vorsti.
Kirjanik Andrus Kivirähki raamatu "Kaka ja kevad" järgi valmis ka film.
Kärbeste suminast väsinud reisijad jõudsid hotelli ning nõudsid kuldsete kardinatega tuba ja sooja dušši.
Ajakiri Pere ja Kodu ning ajaleht Lõuna-Eesti Postimees jõudsid lugejateni viivitusega, sest postiviijad korraldasid streigi.
Sel aastal jääb Tartu maraton ära, kuid kõigile piletiostjatele pakutakse tasuta pileteid ansambli Meie Mees kontserdile või Eesti Ekspressi aastatellimust.
Rekkajuht hammustas kioskist ostetud keedusalaamiga vrappi  ja kuulas Vikerraadiost saadet "Keelesäuts".