Saksa keele kooliolümpiaad

11:37 30. märts 2023

23. märtsil 2023 toimus 8. klasside saksa keele kooliolümpiaad.

Kiidame tublisid saksa keele oskajaid:
I koht Ly Sandra Solbaja, 8.b klass
II koht Ervin Püsijainen, 8.a klass
III koht Elisabet Kond, 8.d klass

juhendaja Margit Tiislär

Vene keele kooliolümpiaad

08:37 28. märts 2023

22. märtsil 2023 toimus 6. klassides vene keele kooliolümpiaad.

Kiidame meie kooli tublimaid:
I koht Keiu Kangro 6.d klass, juhendaja A. Šemeljova
II koht Lisette Volmer 6.b klass, juhendaja J. Tops
III koht Kristin Viirmaa 6.d klass, juhendaja A. Šemeljova

Kirjandusmäng 2023 Valgamaa eelvoor

14:35 24. märts 2023

23. märtsil toimus Valga Keskraamatukogus maakondlik kirjandusmäng. Võistlema oli tulnud 8 kolmeliikmelist  võistkonda Valgamaa koolidest. Kirjandusmängus osalejad  pidid eelnevalt   läbi lugema 10 viimaste aastate jooksul ilmunud kirjandusteost, mille olid välja valinud lastekirjanduse eksperdid. Lapsed olid usinasti lugenud ja võistlus osutus pingeliseks.

Kirjandusmängus osales 2 võistkonda:
4.a Vanessa Kaldma, Liis-Marii Sagar, Anete Kõrge, juhendaja õp Eve-Rita Peet.
4.c klassi võistkond, koosseisus Jasmiin Rebane, Mirell Lall ja Andrea Meeks saavutas II koha, juhendaja õp Tiina Lillemets.

Emakeelepäev Valga Põhikoolis

12:54 21. märts 2023

Teisipäeval, 14. märtsil oli emakeelepäev ja meie koolis tähistati seda juba 10. korda ülekoolilise raadioetteütluse kirjutamisega.
Etteütlus toimus 1. tunni alguses.
Meil on alati olnud igast lennust üks õpilane etteütlust kirjutamas direktori kabinetis.  Nii oli ka sel korral. Kuna sellel päeval sai meie kool 11-aastaseks, siis seekord said selle au osaliseks iga lennu 11. õpilane ja ka õpetaja.

Etteütluse laused olid järgmised:

Liisile sobivad roosad villased sokid.
Pärast sadu roomasid vihmaussid mullast välja.
Eit segas lõket ning lisas potti kartuleid, porgandeid ja vorsti.
Kirjanik Andrus Kivirähki raamatu "Kaka ja kevad" järgi valmis ka film.
Kärbeste suminast väsinud reisijad jõudsid hotelli ning nõudsid kuldsete kardinatega tuba ja sooja dušši.
Ajakiri Pere ja Kodu ning ajaleht Lõuna-Eesti Postimees jõudsid lugejateni viivitusega, sest postiviijad korraldasid streigi.
Sel aastal jääb Tartu maraton ära, kuid kõigile piletiostjatele pakutakse tasuta pileteid ansambli Meie Mees kontserdile või Eesti Ekspressi aastatellimust.
Rekkajuht hammustas kioskist ostetud keedusalaamiga vrappi  ja kuulas Vikerraadiost saadet "Keelesäuts".

Emakeelepäeva viktoriin

12:52 21. märts 2023

Teisipäeval, 14. märtsil korraldas Valga Keskraamatukogu  emakeelepäeva veebipõhise  viktoriini maakonna 5.-6. kl õpilastele. Võisteldi 3-liikmelistes võistkondades. Osa võttis 15
võistkonda.