Liikuma Kutsuv Kool
HARNO
ProgeTiiger
Sport Koolis
Code Week organiser
Ettevõtlik kool
KiVa
EL sotsiaalfond
Hea kooli rajaleidja

Uudised 2022/2023

Kooliraadio Sumin

12:36 10. jaanuar 2023

Valga Põhikooli vahva kooliraadio tiim annab teada, et ootame õpetajate ja õpilaste poolseid ettepanekuid, ideid ning soovilaule aadressile sumin@valgapk.edu.ee

Sumisemiseni!

Tähekese jubejuttude võistlus

14:18 09. jaanuar 2023

Tähekese toimetusse laekus 200 tööd, mida hinnati neljas vanuserühmas. Töid hindas žürii koosseisus Jaak Urmet, Jaanus Vaiksoo, Ilona Martson ja Kadri Hinrikus. Kõik võidutööd ilmuvad ajakirjas Täheke.

Vanimas vanuserühmas võitis I koha 4.c klassi õpilane Mirell Lall ubejutuga „06.02“ (Juhendaja Tiina Lillemets)

Palju, palju õnne võitjale!

Selgusid IT-õppevahendite toetuse saajad

09:56 22. detsember 2022

Suvel välja kuulutatud Riigi Tugiteenuste Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumi taotlusvoorust "Mitmekesine ja kvaliteetne haridus digitaalse õppevaraga – IT õppevahendid" said toetust küsida haridusasutused nii alus-, üld- kui ka kutsehariduse valdkonnas, et mitmekesistada õppetööd uuenduslike IT valdkonna õppevahenditega. Euroopa Sotsiaalfondist rahastatud taotlusvooru eelarve oli 783 972 eurot. Kokku üle Eesti oli esitatud 253 projekti. Komisjoni otsusega saavad toetust vaid 125 haridusasutuse projekti. Valga Põhikooli projekt "Virtuaalselt õppimas" on saanud positiivse otsuse.

Projektiga soetame Futuclassi virtuaalreaalsuse (VR) vahendid: 2 koolikomplekti, kuhu kuuluvad kokku 12 eelnevalt installitud tarkvaraga VR peaseadet.

Projekti laiem eesmärk on integreerida VR vahendid õppeprotsessi, mille edukas kasutamine soodustab loodusainete mõistmist, arusaamist, toetab tehnoloogiaga rikastatud õppe läbiviimist sh õpilaste digipädevuste ja õpetajate erialaste digioskuste arendamist ning annab unikaalse võimaluse sukelduda keskkonda ja teadvustada asju, mida  traditsiooniliste õppevahenditega on võimatu kogeda.

Rohkem info Haridus- ja Teadusministeerium veebilehelt

eTwinningu ühisjoonistamise võistlus

09:03 19. detsember 2022

Valga Põhikooli 1.a klassi õpilased osalesid Loovuse ringiga rahvusvahelises eTwinningu ühisjoonistamise võistlusel. Sõpruskooliks valiti Tartus asuv Maarja Magdaleena Põhikool, kellega prooviti ühisjoonistamist.

1.a klassi õpilase, Eliise Heleen Kablukovi ja Maarja Magdaleena Põhikooli 1. klassi õpilase ühisjoonistus "Meie unistustuste kool on loomade, sõprade ja toredate mängudega Kiva kool, kus saab palju puhata" valiti oma vanuserühma kolme parima hulka! Tööd juhendas õp. Kairi Voode 

Pildil on kujutatud kassi rohelise koolimaja ees, mis sümboliseerib miniloomaaeda. Koolimaja aknast paistavad sõbralikud õpilased, mis sümboliseerib KiVa kooli.

Joonistusvõistluse tulemused: https://harno.ee/etwinning#etwinningu-uhisjooni

Palju õnne tublile joonistajale!

 

Võistujoonistamine "Valguses ja varjus"

08:21 15. detsember 2022

Avaldame kiitust 2.b klassi õpilasele Loore Surrile, kes osales väga edukalt Eesti Rahva Muuseumis 7.12.22 toimunud koolidevahelisel võistujoonistamisel „Valguses ja varjus“ ning saavutas 1.-3. klasside arvestuses oma joonistusega I koha.

07.12.2022 13:28

Programmeerimise tund