Uudised 2021/2022

Teadaanne õppetöö korraldusest 1.-5.11.2021

10:40

Seoses koroonaviiruse järjest suurema levikuga Valgamaal ja Valga vallas langetas Valga Põhikooli meeskond koostöös koolipidajaga otsuse, et peale vaheaega jätkatakse õppetööd osaliselt distantsõppe teel. Sai otsustatud, et klassid 1.-3., 5. ja 9. ning eriklassid 4.e/i, 5./6./8.f, 6.e/i ja 8.e/i naasevad esmaspäeval kontaktõppele ning 4., 6., 7., ja 8. klassid jätkavad vaheaja järgsel nädalal õppetööd distantsilt.

Otsus on tingitud sellest, et Valga maakonna ja meie kooli statistika näitavad viiruse leviku väga kiiret tõusutendentsi: maakonnas oli 25. oktoobril 37, 26. oktoobril 28, 27. oktoobril 40 ja 28. oktoobril 63 positiivset testitulemust; meie koolis olid vastavad numbrid: 25. oktoobril 1, 26. oktoobril 2, 27. oktoobril 9 ja 28. oktoobril 5 juhtumit. Esialgu nädalaks jäävad kaugõppele need lennud, kus esinevad mitmed haigusjuhtumid. Ka Terviseameti andmetel on praegu kõige suurem nakatumine just 10–14-aastaste seas.

Loovtöö vormistamise konsultatsioonid

09:23

Alates 10. novembrist on 8. klasside õpilastel võimalik käia loovtööde vormistamise konsultatsioonidel. Kooli haridustehnoloog Jelena Stepanova toetab õpilasi vastavalt kirjalike tööde vormistamise juhendile, mis on samuti leitav kooli kodulehel https://bit.ly/3b0DfXJ

Konsultatsioonid toimuvad nutiklassis (kab 134) kolmapäeviti peale 7. tundi.

​Grupi suurus on kuni 10 õpilast korraga. Soovitame varakult registreeruda.
Registreerimise link https://forms.gle/fJ5kTMhbvKFrjUrCA

Kooli ettevõtlusnädala 2021 kokkuvõte

10:55

Meie koolis toimus üle-eestilise ettevõtlusnäda raames kooli ettevõtlusnädal 1.-8. oktoobrini. Nädala sündmused avas Jelena Kalames Valgamaa Arenguagentuurist, kes tutvustas maakondlikku noorte ettevõtluskonkurssi "NUPP NOKIB". Seejärel oli õpilastel võimalus osaleda online inspiratsioonitunnis "Idee starter", kus LAKK ilustuudio omanik Girli Vassiljev ja Eesti parima minifirma 2021 MF NOBE liige Helena Pihlak jagasid oma lugu, kogemusi ja soovitusi, kuidas märgata võimalusi ning liikuda oma unistuste suunas.

President Kersti Kaljulaid külastas Valga Põhikooli

08:30

President Kersti Kaljulaid külastas oma ametiaja viimasel nädalal neljapäevase Eesti ringsõidu raames Valga Põhikooli. Põhikooli juhtkond oli riigipea vastuvõtuks hoolega valmistunud ja oma asutuse tutvustamisel anti ülevaade olulisemast.