Uudised 2021/2022

Kooli KiVa kalender 2022

17:59

Sügisel toimunud KiVa palaktikonkursile esitatud töödest pani KiVa tiim kokku meie oma kooli KiVa kalendri.

KiVa kalendri esikaas: 4.d Birgit Alliksaar
Jaanuar: 4.b õpilane Teijo Saar ja 7.c õpilane Ariete Saar
Veebruar: 9.b õpilased Mirtel Üllim, Alina Tamp, Stiina Vaher, Liina-Mai Põldsepp
Märts: 5.a õpilased Lysandra Pullerits, Moonika Härma, Käthriin Emilia Kaskpeit
Aprill: 2.b õpilane Sten Leesik
Mai: 6.a õpilased ja klassijuhataja Ene Sõstar
Juuni: 2.b õpilane Romet Siimon
Juuli: 3.a õpilane Anete Kõrge
August: 2.c õpilane Marleen Tammeorg
September: 2.c õpilane Deliisa Kütt
Oktoober: 2.d õpilane Simona Kurrikoff
November: 3.b õpilane Berta Park
Detsember: 7.a õpilased Gudrun Balodis, Leviise Bogatšov, Bert Matteo Laas
KiVa kalendri tagakaas: Elina Bogdanova 2.c

Suur tänu kõikidele vahvatele autoritele. Tänu teile on meil oma kooli kalender :)
Vahvat vana aasta lõppu kogu kooliperele ja nautige lumerohket vaheaega!

Valga põhikooli KiVa tiim

Kooli super-jõuluklassid ja parimad "jõuluuksed" on selgunud

11:19

21. detsembril toimus kogu koolipere jõulupäev. Õpilased kogunesid oma klassidesse, et veeta koos tore hommikupoolik, päev või õhtu. 5.-9. klassid vaatasid teineteise videoetteasteid ning valisid super-jõuluklassi.

Jõulunädala kokkuvõte

13:24

6.-10. detsembril toimus koolis koostöös õpilasesindusega jõulunädal, mille raames tehti iga päev erinevaid tegevusi. Nädal algas jõulumuusika saatel, seejärel toimus kinkide pakkimise töötuba teisipäeval ning jõulupärgasid meisterdati neljapäeval. Kolmapäeval aga toimus ülekooliline suur päkapikujaht, mille raames said päkapiku leidjad endale pisikesi kingitusi. Kingipakkide töötuba juhtisid Alice Rüütel (8.b) ja Katri Trompe (9.d). Jõulupärgade tegemist õpetasid direktor Hannely Luik-Stogov ja sekretär-juhiabi Maiken Sikk.

Sünnipäevalugude konkursi tulemused

10:19

Seoses Valga Põhikooli 10. sünnipäevaga korraldati koolis lugude konkurss, kus õpilased ja õpetajad said tutvustada ona sünnipäeva tähistamise tavasid. Mitmed 3.-9. klasside õpilased jagasid meiega lugusid oma erilistest sünnipäevadest ja traditsioonidest. Kõik lood olid omamoodi huvitavad ja mõned kohe eriti seikluslikud, samas leidus ka neid, kellel oli sünnipäevades mitmeid sarnaseid jooni.

Kunstikuu kokkuvõte

15:47

Valga Põhikooli kunstikuu oli sel korral kirju nagu meie teema-aastale ehk kooli sünnipäeva-aastale kohane. Terve kuu vältel tehti erinevaid tegevusi ja ilmus erinevaid näituseid.

Kuna kuu oli pühendatud sünnipäevakaartidele, siis I korrusele seati üles näitus, kus võis näha erinevaid õnnitluskaarte alates 1940ndatest aastatest kuni tänapäevani. Lisaks joonistasid ka õpilased tundides erinevaid kaarte. Samal korrusel on õpilaste kunstitööd ja vabariikliku fotokonkursi „Märka mind“ parimad fotod, mille autoriks on meie õpilased või õpetaja.