Uudised 2021/2022

Valga Lions naisteklubi LC Valga Säde ja Valga Põhikooli algõpetuse õpetajad tegid põhikoolis õppivatele Ukraina lastele kingituse

12:54

Märtsi viimasel päeval tulid Valga Lions naisteklubi LC Valga Säde esindajad külla Valga põhikoolis õppima asunud Ukraina lastele, et üle anda omapoolne toetus õppetarvete näol. Igale lapsele kingiti koolikott, mis sisaldas esmaseid õppevahendeid vihikuid, plokipaberit, pinalit kõige vajalikuga, kodunduse tundide tarvis põll ning köögikäterätik, ujumise tarvis saunalina ja pesemisvahendeid. Kunstiteraapia tundideks jaoks jaotati erinevas suuruses lõuendeid, plastiliini, asfaldikriite, värvilist paberit, kinesteetilist liiva ja muud kasulikku.

Matemaatikaolümpiaadi koolivoor

10:00

30.03.2022 toimus 3. klasside matemaatikaolümpiaadi koolivoor. Kiidame tublimaid:

I koht – Mait-Madis Mõttus 3.b klass, juhendaja Birgit Punt
II koht –  Jasmiin Rebane 3.c klass, juhendaja Tiina Lillemets
III koht –  Timo Süsta 3.c klass, juhendaja Tiina Lillemets

4. koht – Braien Kaur 3.b klass, juhendaja Birgit Punt
5. koht – Bärbel Tootma 3.b klass, juhendaja Birgit Punt
6. koht – Mattias Peterson 3.a klass, juhendaja Eve-Rita Peet

Valga Põhikooli koogikonkursi tulemused

13:58

Kooli 10. sünnipäeva puhul toimus koogikonkurss, mille raames valmistasid õpilased kooli sünnipäevale pühendatud kooke ning torte. Kuigi sünnipäeval maiustame tavaliselt magusate tortidega, siis kõige populaarsemaks osutus ja enim hääli kogus hoopiski soolane tort, mille autoriteks olid Roman Tanin (9.b) ja Veronika Tanina (3.b). Nende võileivatort kogus kooli Facebooki grupi publikuhääletusel 212 häält.

Valga Põhikooli meistrivõistlused käsipallis

07:47

Reedel, 18. märtsil toimusid kooli meistrivõistlused käsipallis 5. klasside poistele.

Tulemused:
I koht - 5.a klass
II koht - 5.d klass
III koht - 5.b klass
4. koht - 5.c klass

Mängijatele olid abiks Kermo Sõna ja Rasmus Jõks.
Kohtunikena tegutsesid 9. klasside õpilased Sivert Raide ja Markkus Laanemann.

Täname kõiki osalejaid!

MATIK-projekt

08:08

Sellel nädalal sai valmis Informaatika huviringi raames MATIK-projekt, kus osalevad 3. klassi õpilased.

MATIK tähistab viiel valdkonnal tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk matemaatika, teaduse, tehnoloogia, inseneeria ning kunstide edukat ühendamist.
Ingliskeelses maailmas tähistatakse sellist õpet akronüümiga STEAM ehk Science, Technology, Engineering, Art & Mathematics.

Projekti eesmärgiks oli valmistada kasutades leiutamiskomplekti Makey Makey kaks interaktiivset plakatit teemadel muusikainstrumendid ja loomad.

Õpitavad oskused:

• vooluringi põhimõtte mõistmine;
  • muusika loomine;
  • programmide loomine, et manipuleerida vahendit;
  • disainimine (nt interaktiivne plakat);
  • loovuse õpetamine.