Uudised 2021/2022

KiVa luulekonkurss 2022

10:23

1. juunil kuulutas KiVa tiim välja KiVa luulekonkurss 2022 võitjad. Luulekonkursile esitati 88 omaloomingulist luuletust, kus mõtiskleti märkamise, hoolimise ja sõpruse teemadel. Osalesid 1.-9. klasside õpilased ja õpetajad. Lisaks KiVa tiimi liikmetele aitasid võitjaid välja selgitada Valga Põhikooli õpilasesinduse liige ja SA KiVa kogemusgrupi õpetajad viiest erinevast koolist. Esimest korda andsime välja konkursi kõrgeima auhinna Grand Prix, sest tegemist oli luuletusega, mis võitis kõikide žürii liikmete südamed.

Kooli spordipäev

09:41

Spordipäev toimus 9. juunil keskstaadionil, mis algas rivistuse ja ühisvõimlemisega.
Võisteldi pendelteatejooksus, discgolfi teatejooksus, köieveos, paigalt kaugushüppes ja kotijooksus.

RMK metsaviktoriin 2022

07:16

Valga Põhikooli õpilased osalesid RMK internetipõhises metsaviktoriinis. Vastused tuli leida 20 küsimusele. Maksimaalselt oli võimalik saada 76 punkti.

5. - 9. klassi arvestuses osales 410 klassi.

6.a klass jäi jagama 47. - 49. kohta, klassijuhataja Ene Sõstar
8.a klass oli 50., klassijuhataja Külli Kukk

1. - 4. klassi arvestuses osales 236 kooli ning vastati tuli 15 küsimusele.

Noorema vanusegrupi arvestuses:
55. koht 4.b õpetaja Inna Kallas
59. koht 3.c õpetaja Tiina Lillemets
136. koht 4.d õpetaja Kairi Voode
137.koht 4.a õpetaja Ille Sõrmus.

Kokku otsisid ja leidsid 2022. aastal metsaviktoriini küsimustele vastuseid õpilased 1005 klassist, kokku
237 koolist üle Eesti. Tulemused said kirja 10731 õpilast.

„Lugemisisu programmi“ pidulik lõpetamine

07:13

Valga Põhikooli õpilased osalesid sellel õppeaastal Valga Keskraamatukogus Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud üle-eestilises 5–10-aastaste laste lugemisprogrammis „Lugemisisu“.

Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada 5–10-aastasi lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Lapsed saavad raamatukogust valida endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid. Läbiloetud teosed pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse nende kohta loomingulised ülesanded.

Osalemine vabariiklikul joonistusvõistlusel „Kaitsevägi õppustel“

07:11

Avaldame kiitust 1.b klassi õpilasele Loore Surrile, kes osales väga edukalt vabariiklikul joonistusvõistlusel „Kaitsevägi õppustel“ õppuse „SIIL 2022“ raames ja
saavutas 1. - 3. klasside arvestuses I koha.

Juhendaja õp Reet Hallaste