Uudised 2023/2024

Ohud sotsiaalmeedias - veebipolitseiniku koolitus

13:50 13. veebruar 2024

Ootame Valga Põhikoolis õppivate õpilaste lapsevanemaid veebipolitseiniku Janar Koemetsa koolitusele, kus räägime sotsiaalmeedia ohtudest.

Koolitus kestab tund aega ja osalejatel on võimalik liituda online teel või tulla kohapeale Kungla 16, aula.

Koolitus on tasuta.

Online teel saab koolitusega liituda siin

KiVa plakatikonkurss 2023 võitjad

18:22 30. november 2023

30.11.23 selgusid KiVa plakatikonkurss 2023 võitjad.

Kokku esitati konkursile 168 KiVa-teemalist plakatit. Joonistati üksi, koos sõbra, ema, õe või vennaga, kogunisti kogu klassiga. Raske oli välja valida need 14 plakatit, millest kokku panna uus KiVa kalender, sest vahvaid ja hea sõnumiga plakateid oli tõesti palju.

Täname südamest kõiki osalejaid ja juhendajaid ning soovime, et kõik teie head soovid neil plakatitel läheks täide. Suur aitäh ka meie sponsoritele: Riia kohvik, OÜ Valga Puu, Eesti sõjamuuseum, SA Valgamaa Arenguagentuur, SA Kiusamisvaba Kool.

Uudishimu päev

15:48 17. november 2023

President, Alar Karise mõte: Kui püsib uudishimu ja huvi õppimise vastu, siis kestab ka tark ja haritud Eesti. President kutsus üles tervet Eestit tähistama 17. novembril uudishimu päeva. Uudishimu päev väärtustab elukestvat õppimist, silmaringi avardamist, noorte inspireerimist, teaduspõhist mõtteviisi, ekspertide suhtlust ühiskonnaga ja paremat arusaamist õppimisprotsessist.

Sel päeval pööratakse oma teadmiste ja oskuste täiendamisele erilist tähelepanu, õpitakse midagi täiesti uut või tavapärasest teistsugust, tekitatakse uusi õppimist toetavaid olukordi, mõeldakse ja arutletakse selle üle, kuidas paremini õppida ja õpetada. #uudishimupäev

Mälumäng Öökull

16:50 15. november 2023

Kaheteistkümnendat aastat toimub Valga Põhikoolis klassidevaheline mälumäng “Öökull”. Sellel õppeaastal liitusid mälumänguga algklasside ōpilased.

15. novembril toimunud mälumängus osales 21 vōistkonda, igas 4 õpilast.

Esimese mängu teemadeks olid: metsloomad, seened, novembrikuu tähtpäevad ja mōistatused.

Öökulli meeskond kiidab ja tänab 1.-4. klasside väikeseid mälumängureid innuka ja rōōmsa osalemise eest.

Maakondlik ettelugemise võistlus

15:24 19. oktoober 2023

18.10 toimus Valga Keskraamatukogus maakondlik 4. klasside ettelugemise võistlus “Padakonna vada”.

I koht Simo Saarmann (4.c kl), kes esindab Valga maakonda Tallinnas vabariiklikul ettelugemise võistlusel.
II koha saavutas Chris Robin Saavel (4.c kl)
III koha saavutas Katriin Säre (4.b kl)

Uudiste arhiiv