Õppekäikude, klassi- ja kooliväliste ürituste korraldamise kord

Õppekäikude, klassi- ja kooliväliste ürituste korraldamise kord failina on leitav siit

 

Õppekäikude, klassi- ja kooliväliste ürituste korraldamise kord

1. Üldsätted

1.1.  Kord kehtestab klassi- ja kooliväliste ürituste või väljasõitude (edaspidi üritus(ed)) korraldamise reeglid, mis on vajalikud õpilaste turvalisuse tagamiseks, õppetöö tõrgeteta korraldamiseks ning mis määratlevad ürituse vastavuse hariduslikele eesmärkidele.

1.2. Hariduslikke eesmärke saab ellu viia järgmiste ürituste kaudu:

1.2.1. Kooli esindamine olümpiaadidel, konkurssidel, võistlustel, kultuuriüritustel ning mujal kooli esindava õpilase või õpilasgrupi ühe- või mitmepäevane üritus, millel osalemise organiseerib vastava aine õpetaja, ringijuht, projektijuht või arendus- ja noorsootööjuht. Kooli esindamine võib toimuda õppetöö ajal.

1.2.2. Õppekäik on kooli õppekavaga seotud ühe päeva piires toimuv kooli poolt korraldatud üritus. Õppekäik on kooli õppekavaga seotud ja toimub õppetöö osana. Õpilastele, kes õppekäigul ei osale, toimub sel päeval õppetöö koolis.

1.2.3. Klassiüritus on väljaspool õppetööd toimuv ühe klassi õpilaste ettevõtmine, mille eest vastutab klassijuhataja.

1.2.4. Ekskursioon on reeglina väljaspool õppetööd toimuv ühe või mitme klassi õpilasi hõlmav ühe- või mitmepäevane väljasõit, mille eest vastutab ekskursiooni korraldav õpetaja.

1.3 Ürituse korraldaja teavitab lapsevanemaid ja õpetajaid  Stuudiumi kaudu  planeeritavast üritusest. 

2. Planeerimine

2.1. Väljaspool Valga valda toimuva ürituse kooskõlastab ürituse korraldaja Stuudiumis taotluse vormi alusel õppejuhi (õppekava toetavad üritused) või arendus- ja noorsootööjuhi (huviharidust ja klassivälist tööd puudutavad üritused) hiljemalt kümme tööpäeva enne ürituse toimumist. Taotluses on ära märgitud üritusest osavõtvad klassid, ürituse eesmärk ja sisu, ürituse toimumise aeg koos koolist väljumise ja tagasi saabumise  kellaajaga ning üritusel osalejate arv ja vastutajate nimed. 

2.2. Pärast kooskõlastuse saamist sisestab ürituse korraldaja ürituse info Stuudiumi kalendrisse ning vajadusel broneerib seal ka vastava(d) ruumi(d).

2.3. Üritusel osalejate nimekirja õppetööst vabastuseks peab vastutav õpetaja sisestama Stuudiumi kalendris oleva sündmuse juurde vähemalt kolm tööpäeva enne ürituse toimumist. Info saajaks märkida grupp “õpetajad” ja grupp “juhtkond”, toitlustusega seoses lisada info saajate hulka ka Cristo Kahro. 

 Kalendrisse märgitakse:

  1. sündmuse pealkiri, osalev(ad) klass(id) ning õppekäigu teema, eesmärk ja seotus õppekavaga ja toimumise asukoht;
  2. päevakava/programm (ka väljasõit, saabumine);
  3. osalevate õpilaste ja vajadusel kooli jäävate õpilaste nimekiri;
  4. vastutavad/saatvad isikud: 1.-4. klassis üks täiskasvanud saatja 10 õpilase kohta ja 7.-9. klassis üks täiskasvanu iga 15 õpilase kohta;
  5. info õpilase ainetunnis mitteosalemise märkimise kohta: nt toidupaki saanud (või koolis süüa jõudvad õpilased) märgitakse ainetunnist vabastatuks, tähisega “v”, muudel juhtudel märgitakse õpilane puudujaks ja puudumise põhjendab klassijuhataja.

2.4. Korraldaja viib enne õppekäiku läbi suulise instrueerimise õpilastele lähtuvalt õppekäigu iseloomust ja eesmärgist.
2.5. Toidupakid tellib õppekäiku korraldav õpetaja vähemalt 7 päeva enne väljasõitu kokkulepitud meiliaadressi kaudu. Kirja sisus fikseerida klass, õpilaste arv, pakkide kättesaamise aeg ja tellija nimi ning telefoninumber.
2.6. Õpilased, kes ei osale õppetöö ajal toimuval õppekäigul, osalevad koolis ainetundides.
2.7. Kooli esindamisega seotud ja õppetööd kajastavate sündmuste puhul edastab korraldaja info koos sündmuse pildiga  haridustehnoloogile kooli kodulehe lisamiseks.

3. Õppekäigu läbiviimine 

3.1. Õppereisile, õppekäigule ja matkale minnes kindlustab õpetaja (vastutaja), et kaasa võetaks kooli med kabinetist esmaabitarbed. 
3.2. Igal kooliga seotud sündmusel  kehtivad Valga Põhikooli kodukorra nõuded. 

4. Ohutuse tagamine

4.1. Vastavalt ürituse iseloomule peab korraldaja läbi viima õpilaste ohutustehnilise instru­eerimise vastavalt ürituse iseloomule. Instrueerimise ettevalmistamisel peab korraldaja läbi mõtlema ja silmas pidama ohufaktorid, mis tulenevad konkreetsest üritusest, siht­kohast, aastaajast, õpilaste vanusest.

4.2. Korraldaja peab tagama, et lapsevanemad oleksid üritusele minekust teadlikud ning teataksid ürituse eest vastutavale isikule oma lapse tervisest tulenevad erikohtlemise vajadused ja haigused.

4.3. Korraldaja peab kindlustama, et kaasa võetaks mobiiltelefon ja esmaabitarbed. Esma­abivahendite kott peaks olema kokku pandud kooli meditsiiniõe poolt, arvestades üri­tuse iseloomu ja laste erivajadusi. Esmaabikoti saab meditsiiniõe käest. Ürituse korral­daja peab oskama kasutada esmaabikotis olevaid vahendeid.

4.4.  Vastavalt Liiklusseaduse §22 lg 7 võib algklasside õpilaste rühm liikuda ainult täis­kasvanute saatel kõnniteel kaks last kõrvuti. Kõnnitee puudumisel võib õpilaste rühm liikuda teepeenral, seejuures valgustamata asulateel ning asulavälisel teel ainult valge ajal ja kahesuunalise liikluse korral eraldusribata tee vasakpoolsel teepeenral. Õpilaste rühma saatja peab tagama ohutuse ja tal peab olema seljas ohutusvest.

4.5. Korraldaja võib keelduda õpilast üritusele kaasa võtmast, kui tal on õpilase käitumise suhtes pretensioone. Aineõpetaja võib teha ürituse korraldajale ettepaneku mitterahuldava õppeedukusega õpilase mittelubamise kohta üritusele.

4.6. Välisriiki minnes:

  1. tuleb eelnevalt koostada kaasatulevate õpilaste ja nende vanemate kontakt­telefonide andmebaas;
  2. tuleb eelnevalt kontrollida, kas korraldaja, täiskasvanud saatjate ja kaasatulevate õpilaste mobiiltelefonid toetavad rahvusvahelisi kõnesid;
  3. tuleb kontrollida ravikindlustuse olemasolu nii õpilastel kui saatjatel;
  4.  tuleb järele uurida hädaabi telefoninumber ning salvesta ka oma telefoni Eesti Välisministeeriumi ööpäevaringne valvesekretäri number +3726377000.

4.5 Igast vahejuhtumist ja õnnetusest tuleb kohe teavitada kooli õppejuhte  ja tagasi saabudes kirjutada vajadusel juhtunu kohta seletuskiri. Igast raskemast õnnetusjuhtumist tuleb kohe teatada Päästeametile ja lapsevanemale.  

 5. Koolimajas toimuvad klassi ja huviringide sündmused

5.1. Koolimajas pärast kl 15.00 algavad klassi või huviringi sündmused peab kooskõlastama Stuudiumi kaudu, esitades selleks vastava avalduse  Stuudiumis arendus- ja noorsootööjuhile.

5.2. Avaldusse märgitakse:

1) klassiõhtut/sündmust korraldav klass;
2) sündmuse eest vastutav kooli töötaja;
3) sündmuse kuupäev, algus- ja lõpukellaaeg (sh koristamise aeg);
4) ruumid ja korrused, mida kasutatakse.

5.3. Ruumide kasutamiseks peab olema eelnevalt kokkulepe ruumide/klassi haldajaga ning korruste kasutamisel teavitada majandusjuhatajat.