Stuudium ja E-postkast

Stuudium
Google Workspace

Kooli Facebook

Kooli Facebook

Tasub teada

13.09 toimub ülekooliline orienteerumine 

15:20 11. september 2023
Vaatamisi: 254

Kolmapäeval, 13. septembril  toimub ülekooliline orienteerumine Valga linnas.

Läheme kogu kooliperega liikuma, sest liikumises peitub energia, jõud ja heaolu. Orienteerudes ei loe ainult kiired jalad ja hea vastupidavus, sama oluline roll on ka liikluseeskirjade tundmisel, teadmistel ja  mõtlemisoskusel ning meeskonnatööl.

Võistkonnad:

1., 2. ja 3. klassides on iga klass üks meeskond. Meeskonna kapteniks ja kaardilugejaks on klassijuhataja.

4.-9. klassid osalevad kuni 8-liikmeliste meeskondadena. Kõikidel meeskondadel palume jälgida stardiaega ja orienteerumiskaarti!

Meeskond alustab ja lõpetab orienteerumise koos. Võistlemise aeg läheb kirja viimase liikme lõpetamisel.

Võistlusrada:

Võistlusrada asub Valga linnas. Start  ja finiš on Valga Põhikooli esisel platsil (Kungla 16). Võistlus toimub orienteerumiskaardi järgi, millele on märgitud kontrollpunktid, kus antakse lahendamist vajavad ülesanded. Iga klass või klassirühm läbib ainult talle ette nähtud kontrollpunktid õiges  järjekorras. Jälgi kaarti ja kaardi pöördel olevat juhendit.

Liikumisel ühest punktist teise palun jälgi liikluseeskirju!

Võistlusülesanded  hõlmavad kehalist kasvatust, eesti keelt, matemaatikat, keemiat, bioloogiat, füüsikat, geograafiat, ajalugu ja meeskonnatööd. Võistlusülesannete lahendamiseks tohib kasutada vaid oma teadmisi.

Hindamine: Võistlusel hinnatakse kiirust ja ülesannete lahendamise oskust.

Toitlustamine toimub pärast võistlust koolisööklas.

Võistlust korraldavad Valga Põhikooli kehalise kasvatuse ja loodusainete töörühm, Liikuma Kutsuva Kooli meeskond ja KiVa meeskond.