8. mail, kui XXVIII laulu- ja tantsupeoni "Iseoma" oli jäänud 58 päeva, osalesid meie kooli noored lastekooriga Kiired II eelproovis ja ettelaulmisel Otepää Kultuurimajas. Valgamaa lastekooridega viimistleti kümmet laulu. Lisaks esimeses eelproovis Silja Uhsile ja Aarne Saluveerile esitatud laulule "Sind vaid kiidan" lauldi II eelproovis oma kooriga ette "Modaalsed etüüdid: "Udu"", "Ringmängulaul" ja "Mu isamaa on minu arm". Lastekooride dirigent Kadi Härma tänas südika esituse eest. Selle aasta laulupeo avalaulu "Koit" dirigent Raul Talmari sõnul pakatas Valgamaa lastekooride proov energiast.
Koos tehtu ja kogetu avas ukse imelisele sündmusele 5.-6. juunil 2025. Koorijuht Reet Laanojale on see kümnes pidu muusikahuviliste noortega.
Suur tänu, armsad lauljad ja pöidlahoidjad! Suur tänu Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus!