Liikuma Kutsuv Kool

Konkursid/võistlused 2022/2023

Tähekese jubejuttude võistlus

14:18 09. jaanuar 2023

Tähekese toimetusse laekus 200 tööd, mida hinnati neljas vanuserühmas. Töid hindas žürii koosseisus Jaak Urmet, Jaanus Vaiksoo, Ilona Martson ja Kadri Hinrikus. Kõik võidutööd ilmuvad ajakirjas Täheke.

Vanimas vanuserühmas võitis I koha 4.c klassi õpilane Mirell Lall ubejutuga „06.02“ (Juhendaja Tiina Lillemets)

Palju, palju õnne võitjale!

eTwinningu ühisjoonistamise võistlus

09:03 19. detsember 2022

Valga Põhikooli 1.a klassi õpilased osalesid Loovuse ringiga rahvusvahelises eTwinningu ühisjoonistamise võistlusel. Sõpruskooliks valiti Tartus asuv Maarja Magdaleena Põhikool, kellega prooviti ühisjoonistamist.

1.a klassi õpilase, Eliise Heleen Kablukovi ja Maarja Magdaleena Põhikooli 1. klassi õpilase ühisjoonistus "Meie unistustuste kool on loomade, sõprade ja toredate mängudega Kiva kool, kus saab palju puhata" valiti oma vanuserühma kolme parima hulka! Tööd juhendas õp. Kairi Voode

Pildil on kujutatud kassi rohelise koolimaja ees, mis sümboliseerib miniloomaaeda. Koolimaja aknast paistavad sõbralikud õpilased, mis sümboliseerib KiVa kooli.

Joonistusvõistluse tulemused: https://harno.ee/etwinning#etwinningu-uhisjooni

Palju õnne tublile joonistajale!

Võistujoonistamine "Valguses ja varjus"

08:21 15. detsember 2022

Avaldame kiitust 2.b klassi õpilasele Loore Surrile, kes osales väga edukalt Eesti Rahva Muuseumis 7.12.22 toimunud koolidevahelisel võistujoonistamisel „Valguses ja varjus“ ning saavutas 1.-3. klasside arvestuses oma joonistusega I koha.

Maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss

08:03 09. detsember 2022

8. detsembril toimus Valga keskraamatukogus maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss. Võistulugemine käis kahes vanusegrupis.
Esimeses voorus tuli lastel žüriile lugeda üks luuletus, mille põhjal valiti etlejad teise vooru. Seal tuli neil ette kanda uus luuletus.
Kõiki tublisid osalejaid peeti meeles tänukirja ja meenega.

Meie kooli parimad:

1.–2. klass
I koht
 Avor Järve 1.a klass. Juhendaja õp. Kairi Voode
II koht Pärtel Karpov 1.b klass. Juhendaja õp. Inna kallas
III koht Polina Dmitrijeva 1.b klass. Juhendaja õp. Inna kallas

Programmeerimise tund

13:28 07. detsember 2022

07.12 tegelesid informaatika huviringi õpilased programmeerimisega. Tegu oli Hour of Code üritusega.

The Hour of Code on ülemaailmne liikumine, mis jõuab kümnete miljonite õpilasteni enam kui 180 riigis. Igaüks ja igal pool saab korraldada Hour of Code üritust või proovida mõnda enam kui 500+ ühetunnisest õpetusest, mis on saadaval enam kui 45 keeles.

Õpilased edukalt sooritasid kõik ülesanded ning said tänukirjad. Suur kiitus väikestele IT-huvilistele!