Stuudium ja E-postkast

Konkursid/võistlused 2022/2023

Maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss

08:03 09. detsember 2022

8. detsembril toimus Valga keskraamatukogus maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss. Võistulugemine käis kahes vanusegrupis.
Esimeses voorus tuli lastel žüriile lugeda üks luuletus, mille põhjal valiti etlejad teise vooru. Seal tuli neil ette kanda uus luuletus.
Kõiki tublisid osalejaid peeti meeles tänukirja ja meenega.

Meie kooli parimad:

1.–2. klass
I koht
 Avor Järve 1.a klass. Juhendaja õp. Kairi Voode
II koht Pärtel Karpov 1.b klass. Juhendaja õp. Inna kallas
III koht Polina Dmitrijeva 1.b klass. Juhendaja õp. Inna kallas

Programmeerimise tund

13:28 07. detsember 2022

07.12 tegelesid informaatika huviringi õpilased programmeerimisega. Tegu oli Hour of Code üritusega.

The Hour of Code on ülemaailmne liikumine, mis jõuab kümnete miljonite õpilasteni enam kui 180 riigis. Igaüks ja igal pool saab korraldada Hour of Code üritust või proovida mõnda enam kui 500+ ühetunnisest õpetusest, mis on saadaval enam kui 45 keeles.

Õpilased edukalt sooritasid kõik ülesanded ning said tänukirjad. Suur kiitus väikestele IT-huvilistele!

Tunnustus riiklikult leiutajate konkursilt

09:11 07. detsember 2022

06.12.2022 kuulutati Tallinnas Proto avastustehases välja Eesti Teadusagentuuri korraldatud õpilasleiutajate riikliku konkursi võitjad. Osales 508 noort leiutajat 369 ideega. Osalejaid oli 95 koolist, huvikoolist ja lasteaiast.

Valga Põhikoolist hinnati I kooliastmes II preemia vääriliseks 3.b klassi õpilase Sten Leesiku töö ,,Kausik". Uhke tunne oli küll, kui president Alar Karis auhinnad noortele kätte andis.

Etluskonkurss „Koidulauliku valgel“

11:03 05. detsember 2022

Teisipäeval, 29. novembril toimus Valga keskraamatukogus XXVI üleriigilise etluskonkursi „Koidulauliku valgel“ Valgamaa eelvoor.
Tänavune Koidula kaasautor oli Kersti Merilaas.

Meie koolist osales etluskonkursil 25 õpilast. Neid juhendasid õpetajad Ene Sõstar ja Pauliina Võõras.

II koht Ly Sandra Solbaja, juhendaja Pauliina Võõras

Eripreemiad:
Anette Lee, juhendaja Ene Sõstar
Kristo Reiljan, juhendaja Pauliina Võõras

Ly Sandra Solbaja esindab Valga linna lõppvõistlusel Pärnus 12. detsembril.

Fotokonkurss "Märka mind!"

14:15 16. november 2022

VAPRAMÄE-VELLAVERE-VITIPALU fotokonkursil ,,Märka mind!" osales Sandra Jõks 6.C klassist. Žürii eripreemia pälvis tema taimepilt  "Selle hooaja viimane maasikas".